Ana Sayfa Yap  |  Sık Kullanılanlara Ekle   
 

 Mevzuattaki Gelişmeler:   Tekdüzen Hesap Planı ve İzahnamesi Hakkında Tebliğ (21.09.2017)      Katılım Bankalarınca Uygulanacak Tekdüzen Hesap Planı ve İzahnamesi Hakkında Tebliğ (21.09.2017)      Bankalarca Kamuya Açıklanacak Finansal Tablolar ile Bunlara İlişkin Açıklama ve Dipnotlar Hakkında Tebliğde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ (21.09.2017)      Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihaz Kullanma Mecburiyetine İlişkin 483 Sıra No.lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği Yayımlanmak Üzere Başbakanlığa Gönderildi. (20.09.2017)      Önemli Duyuru!!! (Bazı Vergi Dairesi Mükelleflerinin Beyanname Gönderememesi Hk.) (15.09.2017)      Vergi Usul Kanunu Sirküleri / 95 (12.09.2017)      GİB'de DUYURU (26.08.2017)      Sevk İrsaliyesi, Müstahsil Makbuzu ve Serbest Meslek Makbuzu Belgelerinin Elektronik Ortamda Düzenlenme, İletilme ve Muhafazasına İmkan Veren Vergi Usul Kanunu Genel Tebliğ Taslağı Hazırlandı. (26.08.2017)      2017/Ağustos Ayına İlişkin Prim Ödeme Süresi (25.08.2017)      464 Sıra No.lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına İlişkin Vergi Usul Kanunu Genel Tebliğ Taslağı Hazırlandı. (25.08.2017)     


  


TIĞOĞLU YMM olarak amacımız;

Çeyrek asırlık tecrübemizle çözümler sunmaya ve yasaların tanıdığı yetkiler çerçevesinde denetim, raporlama ve müşavirlik hizmetlerini yerine getirmeye çalışmak, ayrıca özellikle KOBİ’ lerimize Ar-Ge v.b. konularda eğitim ve danışmanlık hizmetlerini sunmaktır.

Detaylı bilgi almak için tıklayın
 


   MAKALELERİMİZ
 

 

PİYANGO BİLETİ VE T.T.K.

                         Bir zamanlar yılbaşı yaklaştığında talih kuşunu yakalamak, makus tarihi değiştirmek vb. gibi nedenlerle milli piyango bileti alınır hatta işyerinde ortak biletler de gözde olurdu.

                          Çekiliş günü yaklaştıkça onca iş yoğunluğunun arasında bilete çıkacak ikramiyenin hayalleri kurulurdu. Bazen hayallerin dozu kaçırılır, para çıkar, iş hemen bırakılır ve ver elini sonsuz tatil… Hatta ortak bilet alanlar kendi içinde bir birini kırıcı sözler bile ederler çıkmamış para için.

                          Bir meslektaşımın hayalini paylaşmak isterim:

-          1 Ocak sabahı gazeteden listeye bakarım (o zaman internet yoktu) büyük ikramiye bana/bize çıkmış, hemen telefona sarılır mükellefleri sırayla ararım. Bir saat içinde geldiniz geldiniz, gelmediniz defterlerinizi iş hanının 4ncü katından kaldırıma atacağım!....

 

                          Tabi her sene olduğu gibi 1 Ocak sabahı gazetede listeler tarandıktan sonra hayaller bir sonraki  yılbaşına bırakılarak işe homurdanarak devam edilirdi. Hemen büyüklerimiz öğüt tavırlarına geçerler, bakın işinize bizim ekmeğimiz önümüzde, çalışmaya devam!...

 

                           Gelelim bu hikayeyi neden anlattığıma. Yazıdaki piyango kelimesini denetim yapıp bir daha okuyalım, bakalım son günlerde yaşadıklarımıza benzemiyor mu? Değdi mi didişmeye, SMMM-YMM kavgası yapmaya.

 

                             Bağımsız Denetim Yönetmeliği Taslağı tüm hayalleri aldı götürdü. Bizlere de büromuzdaki işleri yapmaya devam etmemizi, hayal kurmadan çalışmamızı öğretti. Geriye bu kavgada söylenmiş acı sözlerin kalp acısı kaldı. Ne demişti ünlü şarkıcımız;

 

                               “ Muhasebecisin sen, muhasebeci kal, giy dedi kollukları…..”

 

                               Bu arada, denetim için kurulan, kurulmaya teşebbüs edilen şirketleşme olgusundan vaz geçmeyelim.

 

                               Sevgi ve saygılarımla,

 

 

Kemal TIĞOĞULLARI

Yeminli Mali Müşavir

 

 

 
...» Adres Değişikliği (09.07.2014)

...» AR-GE 2012/1. DÖNEM ÇALIŞMALARI HAKKINDA (21.09.2012)

...» Ar-Ge 2009/1 Çalışmaları Hakkında (03/09/2009)

...» Ar-Ge Yardımı İstek Formları (27.03.2008)

...» Kobi Teşvik Belgesi Sahibi İşletmelerin Dikkatine (27.03.2008)Sirkülerin tümü için tıklayın
  Ücretsiz e-Bülten Üyelik Formu

Ad Soyad:  
Meslek:      
E-Posta: